Participativní rozpočet Chodov

Spouštíme nový projekt. Jsme otevřeni nápadům na zlepšení.

Třetí ročník participativního rozpočtu je tady!

 

Rok se s rokem sešel a město Chodov znovu vyhlašuje PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET pro rok 2024.

Svými nápady a návrhy ke zlepšení života v Chodově do něj mohou přispět všichni občané města.

 

Přihlásit svůj projekt můžete po přihlášení (pokud jste tu již doma) nebo po Vaší registraci (pokud jste ještě nevkládali projekt nebo nehlasovali) na tomto webu zde , a to od 1. 4. do 31. 5. 2024.
Veškeré informace o přihlášení svých projektů (každý obyvatel Chodova může přihlásit až 3 projekty), hlasování i výběru projektů najdete v dokumentech Pravidla PR a Výzva PR ve spodní části této stránky v sekci Pravidla ročníku. 

Jak to funguje

1.

Duben - květen 2024: Přihlašování návrhů projektů

Začněte tím, že si prostudujete pravidla ročníku 2024 a výzvu pro podávání projektů v roce 2024. Ty najdete ve spodní části této stránky v sekci Pravidla ročníku. K realizaci můžete navrhnout tři projekty. V této fázi můžete projekty jak přidávat, tak upravovat i mazat.

Návrhy můžete podávat buď přes web mujchodov.cz nebo vyplněním Formuláře včetně příloh a odevzdáním na podatelnu Městského úřadu v Chodově nebo zasláním na podatelnu Městského úřadu Chodov (Městský úřad Chodov, Komenského 1077, 357 35 Chodov, [email protected]).

2.

Červen 2024: Ověření realizace projektu

Všechny projekty, které splní schválená Pravidla a nejsou v rozporu se strategickými záměry města, budou posouzeny z hlediska technické a ekonomické proveditelnosti. Svůj projekt už nebudete moci upravit, pouze smazat.

Přidat návrh
3.

červenec - září 2024: Hlasování veřejnosti

Finální výběr proběhne formou hlasování občanů. Každý občan bude mít k dispozici dva hlasy, které bude moci přidělit dvěma různým projektům.

Hlasování probíhá v elektronické podobě po přihlášení (registraci) na webových stránkách mujchodov.cz, nebo vhozením anketního lístku do sběrného boxu umístěného na podatelně MěÚ Chodov (na adrese Městský úřad Chodov, Komenského 1077, 357 35 Chodov).

Nově postoupí k realizaci jen projekty, které získají minimálně 10 hlasů.

 

Pravidla ročníku

Bez pravidel to nejde, tak prosím i této části věnujte vaši pozornost. Děkujeme.

Menu